Pískování VIN

Co je kódování autoskel?

Kódování autoskel je levný a moderní způsob ochrany vozidel před odcizením. Do skel vozu je vypískován identifikační kód vozidla VIN, který nelze odstranit – na rozdíl od SPZ, čísla motoru či karoserie.

Kdo je zákazníkem?

Vzhledem k cenové dostupnosti se tento způsob ochrany používá u všech vozidel. Vyžadují ho pojišťovny pro uzavření smlouvy a kódování využívají i majitelé vozů, pro které je z finančních důvodů výše pojistného nepřijatelná. Ze statistik vyplývá, že vozidla takto označená jsou o 40 % méně odcizována a také je větší úspěšnost při pátraní a nalezení vozidel policí.

Účinnost ochrany kódem.

Označené vozidlo je prakticky neprodejné na trhu kradených vozidel, protože výměna skel je nákladná. Odstranění kódu je nemožné a komplikuje převozy a prodej kradených vozů do zahraničí. Zákazník tak získává nespočet označených dílů a doplňků na svém vozidle, které jsou s tímto označením neprodejné na černém trhu.

Jak se kódování provádí?

Pomocí kódovací pistole se do všech skel, světel a dalších částí vozu vypískuje (bezprašně) kód WIN podle šablony, který nelze odstranit bez poškození nebo úpleného zničení označeného dílu vozidla.

bottom_piskovani_01

Snímek obrazovky 2014-10-08 v 13.52.29